Červen 2013

V noci

17. června 2013 v 1:46 | Marky
Skryla hlavu do dlaní,
nechtěla dát mu možnost,
noc bude zase bez spaní,
hledala svou totožnost.

Jak malé dítě nemohla
o radu někoho prosit,
snad aby tohle přemohla,
jinak bude to v hlavě nosit.

Chtěla utéct a zmizet,
však usnout nedalo se,
začala ze stolu sklízet
sešity.....a psala dál zas a zase....do rána učila se.

Zastavit napořád

16. června 2013 v 8:47 | Marky
Šla jsem spát se špatným svědomím. Mámě i tátovi jsem ublížila. Ale proč? Není to tak těžké. Stačí říct, že se mi na chatu s nima nechce a už jsou z toho vedle jak kdybych na ně řvala něco sprostě. Chtělo se mi zase plakat. Ale naštěstí je tu ještě věcně free brácha, zase mě zachránil. Tak jsem na sebe v duchu řvala a bez pláče usnula.
Vzbudila mě stínohra v okně. Tohle mi nikdy nedošlo. Tohle doma není. Když oknem problikává světlo, protože dva metry od stěny se houpou větve borovic a vytváří tak světelnou show.
Bude mi to chybět. Až jednou vyrostu, bude mi strašně chybět každé léto strávené tady. Ano, často jsem měla řeči, že mě to tu nebaví...ale upřímně ani jednou to snad nakonec nebyla pravda. My jsme totiz byli vychováni tak, že chytrej člověk se zábaví vždycky a všude. Vyšla jsem ven a poslouchala ptáky. Všude tolik přírody. Slunce na mě pere hned od rána, protože sedím na okraji zahrady na dřevěném trámu zády ke křoví. Ale není to jako ve městě, kde to ja vás pere ze všech stran, máte rozpálenej dům a není úniku. Tady si každý může vybrat. Ve všem. Moje minulé prázdniny byly těžce sebedestruktivní každodenní zoufalství. Ale těším se na tyhle prázdniny. Je tu tolik možností kam a jak se vydat. Bude mi chybět večerní chození do tábora s partou.
Strašně moc bych si teď přála jedno: zastavit čas napořád. Vím, nejde to, a to mě skličuje. Ale umím vzít realitu takovou, jaká je. Proto je mi například jasné, že bych tady nemusela sedět a psát. Jdu se učit, aby ze mě jednou taky něco a někdo byl a já mohla rodičům aspoň částečně vrátit všechny ty krásný roky mého dětství a mládí nejen tady na chatě.